Kodeks pracy wprowadza obowiązek zwrotu kosztów mediów i usług telekomunikacyjnych dla pracownika, który wykonuje pracę w formie zdalnej. Pracodawca musi się również rozliczyć z pracownikiem, gdy ten wykorzystuje własne narzędzia do wykonywania pracy zdalnej – to może zostać zastąpione ryczałtem. Ryczałt z kolei jest zwolniony z opodatkowania i nie jest oskładkowany, przez co jego wysokość powinna odpowiadać rzeczywistym kosztom ponanoszonym przez pracownika.
Dlatego wychodząc naprzeciw licznym zapytaniom, sporządziliśmy praktyczne narzędzie – aplikację pozwalającą ustalać wysokość ryczałtu tak, aby odpowiadała warunkom wykonywania pracy zdalnej.
W związku z dużą ilością zapytań o funkcjonalność naszego narzędzia, przygotowaliśmy dla Państwa krótki materiał wideo, w którym współtwórczyni aplikacji, dr Anna Kamińska-Pietnoczko, szczegółowo tłumaczy na konkretnych przykładach zasady jej działania
Po zakupie przesyłamy produkt do nieograniczonego użytku w ramach jednej firmy.
Nie, do funkcjonowania niezbędny jest pakiet Microsoft Office w wersji 2013 lub wyżej. Zapewniamy wszelką pomoc oraz podręcznik uruchomienia programu.
Dokładamy wszelkich starań, aby uśrednione ceny w aplikacji były jak najbardziej aktualne, jednak po zakupie i udostępnieniu aplikacji nie mamy już możliwości aktualizowania tych danych. Program jednak przewiduje możliwość wprowadzania wartości liczbowych bezpośrednio przez użytkownika.
Tak, raport wraz z datą utworzenia powinien zostać dołączony do dokumentacji płacowej, aby każda osoba w organizacji (lub osoba kontrolująca) miała wiedzę na jakiej podstawie została ustalona stawka ryczałtu.